DUCH - Spleen

Politechnika uruchamia nowe kierunki studiów. To odpowiedź na inżynierskie wyzwania współczesnego świata

Biotechnologia przemysłowa na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, ekotechnologie dla zrównoważonego rozwoju na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz informatyka materiałowa na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki to nowe kierunki na studiach I stopnia, które poszerzą ofertę dydaktyczną Politechniki Krakowskiej w roku akademickim 2024/2025. Na studiach magisterskich nowością będzie na PK kierunek energetyka jądrowa, który powołany zostanie na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Nowe propozycje Politechniki stanowią odpowiedź na potrzeby gospodarki i społeczeństwa oraz dynamiczny rozwój sektorów rynku, z którymi są powiązane.

Ze szczegółowymi opisami nowych kierunków z oferty Politechniki Krakowskiej możecie zapoznać się na stronie internetowej Uczelni

Znakomitą okazją do poznania pełnej oferty PK na nowy rok akademicki będzie Dzień Otwarty Politechniki Krakowskiej, który odbędzie się już w najbliższy piątek 19 kwietnia 2024 w godz. 10-15 na głównym kampusie PK. Uczelnia otworzy szeroko swoje drzwi, zaprosi do laboratoriów i sal wykładowych oraz na spotkania z wykładowcami i studentami. Pokaże najciekawszy sprzęt i stanowiska badawcze, zaprosi na naukowe pokazy (m.in. z udziałem Robocopa, strzelających kondensatorów, kinetycznego łamacza kości)  z odrobiną naukowej magii i wirtualnej rzeczywistości. Będą też naukowe gry i konkursy czy akcje ekologiczne (np. sadzenia roślin czy zamiany kajaka w mini ogród warzywny). Na gości Dnia Otwartego na dziedzińcu uczelni znajdować się będzie także strefa relaksu i strefa gastro, a odpoczynek umili muzyka grana na żywo przez politechniczne Radio Nowinki.

Szczegółowy program Dnia Otwartego w Serwisie Rekrutacyjnym PK oraz na stronie głównej uczelni.