Mr Z'oob - Kartka Dla Waldka

Poznaliśmy laureatów "Lodówy"

Konkurs został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zakładem Chłodnictwa i Klimatyzacji Katedry Inżynierii Cieplnej i Procesowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego Leszek Bizoń. W poprzednich latach konkurs miał charakter regionalny, jednak w związku z rosnącym zainteresowaniem od tego roku została przyjęta formuła ogólnopolska. W tym roku do konkursu zgłosiły się szkoły z Wrocławia, Bochni, Łodzi i Rybnika, nie zabrakło również reprezentantów szkoły z Wodzisławia Śląskiego.

Konkurencja była spora – wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Poza punktowanymi konkurencjami przyznano także bony po 250 zł ufundowane przez Dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, prof. Jerzego A. Sładka – dla 2 najmłodszych Uczestników konkursu.

Pracownicy ZChiK sprawują nadzór merytoryczny nad konkursem. Są też autorami zadań, które są co roku aktualizowane. W tym roku po raz pierwszy pojawiły się zadania otwarte.

Spotkanie było też okazją do wysłuchania ciekawych wykładów. Dr inż. Jan Kuchmacz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej mówił o działalności naukowej Zespołu Chłodnictwa i Klimatyzacji oraz pracy naukowców na Politechnice Krakowskiej.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!